Fyzioterapie

Fyzioterapie je část rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému organismu. Jde o péči, která vychází ze znalostí myoskeletální medicíny. Z tohoto hlediska je nutné klást důraz na mezioborové propojení, nejen s medicínskými obory. Ve své podstatě fyzioterapie využívá standardních postupů na základě nejnovějších vědeckých poznatků a empirie spolu s přírodními zdroji energie. Přístupy ve fyzioterapii vycházejí zejména ze znalosti anatomie, neurofyziologie a biomechaniky. 

Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických. Fyzioterapie se uplatňuje ve všech subsystémech péče o zdraví – v oblasti podpory a výchovy ke zdraví, v prevenci, v léčebné péči, v rehabilitaci. Fyzioterapie svými specifickými prostředky zasahuje tam, kde pohyb a ostatní fyzické i psychické funkce jsou ohroženy procesem stárnutí, zraněním, nemocí nebo vrozenou vadou. Cílem fyzioterapie je zachování a obnovení optimální funkce pohybového systému. Pohyb, jako jeden ze základních atributů pojmu zdraví, působí na ostatní funkce organismu, včetně funkcí psychických.

Masáže

Metoda, při které se specifickými manuálními postupy na měkkých tkáních a svalech zmírňují bolesti, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje stresové napětí. Masáže napomáhají regeneraci organismu a zlepšují výživu tkání. Pravidelné masáže působí preventivně, udržují přirozené napětí svalstva a zlepšují tělesnou imunitu. Dopřát si můžete masáž relaxační s použitím aromatických olejů, klasickou či sportovní a rekondiční masáž.

Účinky masáže:

  • Mechanický účinek- spočívá v podpoře návratu krve a lymfy z periferních částí oběhu do centra
  • Biomechanický účinek- způsobuje zčervenání v místě masáže vyvolané rozšířením cév a větším prokrvením místa- objevuje se hlavně v problematických místech (svalové křeče…)
  • Reflexní účinek- pomocí masáže ovlivňujeme vzdálená místa na těle díky aktivizaci reflexního oblouku- u sportovní masáže není reflexní účinek záměrný, to je náplní spíše speciální reflexní masáže nebo zdravotních masáží

KONTRAINDIKACE – aneb kdy se masáž nedoporučuje?

  • po vydatném jídle; jakékoli onkologické problémy, choroby srdce, záněty svalů, osteoporóza;
  • opilost, požití psychotropních látek; horečka, zhoubné nádory; kožní hnisavé a infekční onemocnění;
  • křečové žíly, záněty žil a trombóza; zánět ledvin, žlučníku a břišní dutiny; rizikové těhotenství
  • obecně je třeba konzultovat masáže s lékařem, kdykoli si klient není jistý, zda to jeho zdravotní stav umožňuje.

Ceník služeb

Ve Fyzio3 účtujeme jednotnou cenu za provedení jakýchkoliv nabízených technik.

Fyzioterapie (50 min) – 750 Kč
Fyzioterapie (30 min) – 400 Kč
Reflexní terapie a masáž chodidel (50 min) – 600 Kč
Bowenova technika – záda, šíje (45 min) – 600 Kč
Regenerační masáž zad a šíje (40 min) – 600 Kč
Manuální lifting obličeje (50 min) – 600 Kč
Indická masáž hlavy (35 min) – 450 Kč
Dárkový poukaz – cena dle domluvy

Služby poskytované centrem Fyzio3 nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou.
Přijímáme pouze hotovost. Platba kartou není možná.

Upozornění! Každá objednaná návštěva, která nebyla zrušena alespoň 24 hodin před plánovanou terapií, bude účtována v plné výši objednané terapie. U předplacených služeb neuskutečněná návštěva propadá bez náhrady. Storno poplatek se týká všech služeb, které jsou u nás poskytovány. V případě pozdního příchodu bude účtován objednaný čas.